A hivatalos natúrparki minősítés ünneplésére kerül sor szerdán a Körösök Völgye Látogatóközpontban!

A Körösök Völgye Natúrpark Egyesületet 2002-ben azzal a céllal alapították meg tagszervezetei, hogy a térség természeti és kulturális értékeit kihangsúlyozva, a fenntarthatóságot maximálisan szem előtt tartva egy „új” turisztikai célterületet kínáljanak a turizmus palettáján.
Mára a tagönkormányzatok támogatásának, az uniós források hatékony felhasználásának, illetve a munkaszervezet munkájának köszönhetően az egyesület a Körösök Völgye térségben a vidékfejlesztés, az aktív – és ökoturizmus, valamint a környezeti nevelés zászlóvivőjévé vált.
Az elmúlt tíz év fejlesztései, valamint a szervezet egyéb évközi tevékenységei mind azt a célt szolgálták, hogy a minisztérium megítélje számunkra a hivatalos natúrparki címet, amelynek ünnepélyes átadójára 2015. április 15-én kerül sor 15:00 órától a Körösök Völgye Látogatóközpontban.

Az esemény programja:

14:30-15:00 Regisztráció
15:00-15:05 Köszöntő: Vantara Gyula, elnök – Körösök Völgye Natúrpark Egyesület
15:05-15:20 Megnyitó: V. Németh Zsolt, környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár – Földművelésügyi Minisztérium
15:20-15:35 A Magyar Natúrpark Szövetség tevékenységének bemutatása: Básthy Béla, elnök – Magyar Natúrpark Szövetség
15:35-15:50 A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület bemutatkozása: Baran Ádám, munkaszervezet vezető – Körösök Völgye Natúrpark Egyesület
15:50-16:10 A Körösök Völgye Natúrpark fejlesztési, stratégiai irányai: Dr. Duray Balázs, geográfus, szakmai koordinátor
16:10-16:30 Címátadó ceremónia
16:30 – Állófogadás, kötetlen beszélgetés