Víz Világnapja a Körösök Völgye Natúrparkban

A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület 2016. március 22-én a Víz Világnapja alkalmából vetélkedőt szervezett az békéscsabai általános iskolák diákjai részére a Körösök Völgye Látogatóközpontban.

Az eseményen a 3. és 4. osztályos tanulók Dr. Duray Balázs geográfus előadását hallgathatták meg „Óvjuk meg vizeinket!” címmel, amelyből – többek között – kiderült, Földünk hány százaléka víz, mit tehetünk vizeink védelméért és hogyan takarékoskodhatunk a háztartásban a vízzel. Ezt követően a kilenc ötfős csapat 10 feladatban mérte össze képességét, amelyek között ügyességi, gyorsasági és gondolkodtató kihívások egyaránt voltak.

A gyermekek nagyon jól szórakoztak, örömünkre szolgált látni csillogó tekintetüket és lelkes hozzáállásukat, amellyel belevetették magukat a versenybe.

Az eslő 3 helyezett csapatot ajándékcsomaggal jutalmaztuk, amelyhez az Alföldvíz Zrt. is hozzájárult.

A versenyen részt vevő iskolák a következők:

Kazinczy Ferenc Általános Iskola (1. helyezett)
Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium (2. helyezett)
Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola (3. helyezett)
Erzsébethelyi Általános Ilskola
Gerlai Általános Iskola
Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Szlovák Gimnázium, Általános Iskola,Óvoda és Kollégium

Az esemény fotói a Galéria menüpont alatt megtalálhatók.