2018. évi projekt – Bemutatkozó kisfilmek készítése a Tanyák a Körösök körül hálózatról és tagjairól

Projekt leírása: A 2002 óta működő Körösök Völgye Natúrpark Egyesület kiemelt feladatai között szerepel a kulturális értékek megőrzése, népszerűsítése továbbá a térség vidékfejlesztési feladatainak segítése. Ennek keretében a 2017. évi Tanyafejlesztési Program keretében az Egyesület – országos szinten elsőként – egy Tanyasi Tanösvény kialakítására nyert támogatást, amely mellett nyitott tanyagazdaságok kialakítására is sor került. Jelen pályázat célja a tanya, mint kulturális örökség, egyben, mint tradicionális gazdálkodási forma népszerűsítése a Tanyák a Körösök Körül hálózat tagjainak bemutatásával.

Kedvezményezett: Körösök Völgye Natúrpark Egyesület

Projekt összköltsége: 996.950 Ft (100 %-os támogatás)